Ducati Streetfighter (Nr 7603729)

Ducati Streetfighter
Waga
Sztuk
Ducati Streetfighter
Długość
210 cm
169 kg
1
Łączna waga:
169 kg
Dystans
824 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

Od 20 sie 2021 do 27 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Highland, Inverness

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.