Ducati XdiavelS (Nr 6462438)

Ducati XdiavelS

Marka i model:

Ducati XdiavelS

Waga w kg (łączna):

227

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1507.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 15 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Slough

Od 19 paź 2020 do 20 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.