(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dutton Melos (Nr 5995757)

Marka i model:

Dutton Melos Roadster

Waga w kg (łączna):

700

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2941.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Wolverhampton

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.