Duzo nazedzi (Nr 8042800)

Duzo nazedzi
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Duzo nazedzi
200 x 200 x 200 cm
800 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
800 kg
Dystans
1814 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 19 lis 2021 do 20 lis 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Langwedocja-Roussillon, Lézignan-Corbières

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 t. i inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i rozmiar. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Ważna bywa także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy na przykład załadunek i wyładunek. Istotny jest także czas wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.