(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-21 12:04

duży pies

(Nr 2400636)
duży pies

Waga w kg (łączna):

40.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 817.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Менск, Białoruś

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny