(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 06:59

dwa auta mb w220 vw 726 caddy 756682

(Nr 2751992)
dwa auta mb w220 vw 726 caddy 756682

Marka i model:

mercedes w220 i volkswagen caddy

Waga w kg (łączna):

3400.00

Dystans: 720.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kolonia, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny