(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

DWA BUSY Movano i Ducato L2H2 z Włoch 20030 LENTATE SUL SEVESO - 62200 GNIEZNO (Nr 5717182)

Marka i model:

Opel Movano L2H2 i Fiat Ducato L2H2 2016

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1300.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Lentate Sul Seveso

Od 14 sty 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.