(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-20 19:21

dwa króliki jedna paczka waga ok 10kg

(Nr 2167953)
dwa króliki jedna paczka waga ok 10kg

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 278.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Lipsko, 27-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sierpc, 09-200, Polska

Termin elastyczny