(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-17 14:53

Dwa stojaki 2x3m

(Nr 2162031)
Dwa stojaki 2x3m

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

4500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 167.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych należy wcześniej rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić plastycznymi częściami ochronnymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom delikatnym oraz dodatkowo należy wypełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia szkła folią, ważne jest także otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

    Jeśli transportujemy wielkie szklane przedmioty np. szyby, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i czytelnie notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z podobnym napisem.

    Nieduże ze szkła elementy na przykład szklanki, lampki należy owinąć niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, należy użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, przykładowo ręczniki lub gąbki.

    Koszt przewozu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i daty realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na Clicktrans.pl transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt zaledwie 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 PLN.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

Od 4 gru 2017 do 8 gru 2017

Adres i termin dostawy

Buk, 64-320, Polska

Od 4 gru 2017 do 8 gru 2017