(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-02-21 13:00

Dwie figurki

(Nr 2400896)
Dwie figurki

Długość [m]:

0.2

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

0.15

Waga w kg (łączna):

2.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 513.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych przydałoby się wcześniej zatroszczyć się o możliwość osłonięcia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się zapełnić elastycznymi częściami zabezpieczającymi. Szkło bezpiecznie będzie owinąć w folię bąbelkową – w szczególności uwagę trzeba poświęcić przedmiotom szklanym oraz dodatkowo należy zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia elementu folią, znaczące jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy wielkie ze szkła przedmioty przykładowo lustra, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z tym samym napisem.

    Mniejsze ze szkła przedmioty np. szklanki, lampki można osłonić starymi gazetami lub ubraniami. Następnie układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, takich jak żyrandole lub monitory, można wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, takie jak swetry lub szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli życzymy sobie użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli życzymy sobie, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował około 140 zł. Za transport lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.

Adres i termin nadania

Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnowskie Góry, Polska

Termin elastyczny