(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-12-28 08:34

Dwie osoby

(Nr 2244834)
Dwie osoby

Budżet zlecenia [zł]:

180

Dystans: 390.00 km

Transport pasażerów

    Transport podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i stosowne zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu ludzi

    Koszt transportu osób uzależniony bywa zazwyczaj od długości trasy podróży, jak również od ilości pasażerów oraz ciężaru i wielkości walizki, którą ze sobą zabierają pasażerowie. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie informacji w temacie ilości walizek i plecaków oraz pozostałych transportowanych przedmiotów – należy podać informację o dokładnej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, kiedy nie potrafisz podać szczegółowych wartości, wyszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

    Ustalając kurs podróży warto podać dokładne adresy – w momencie, gdy kilkoro osób podróżuje do różnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy zawczasu, tak żeby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

    Na przykład, za transport pasażera razem z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 zł. Za przewóz podróżnej wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 zł. Transport pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 zł.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

1 sty 2018

Adres i termin dostawy

Scharbeutz, Niemcy

Termin elastyczny