(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-16 07:41

Dwie paczki

(Nr 2158761)

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

20

Waga w kg (łączna):

11.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

nie rzucać

Opakowanie ładunku:

karton

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1305.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych należy zawczasu przeanalizować możliwość ochronienia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba wypełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w szczególności swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom kruchym oraz dodatkowo należy zapełnić niezajęte miejsca w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz zabezpieczenia przedmiotu folią, kluczowe będzie również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

    Jeśli przewozimy duże tłukące się przedmioty na przykład szyby, to powinno się ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się element zawijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z takim samym napisem.

    Małe szklane elementy np. kieliszki, lampki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną metodą układamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak żyrandole lub telewizory, wypada użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

    Koszt przewozu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od wagi, wielkości, odcinka do pokonania i daty realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli życzymy sobie użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt zaledwie 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bruksela, Belgia

Termin elastyczny