(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-28 14:43

Dwie świnki morskie z klatką.

(Nr 2245515)
Dwie świnki morskie z klatką.

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 568.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grójec, 05-600, Polska

Termin elastyczny