(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dywany x2 (Nr 5327402)

Dywany x2

Waga w kg (łączna):

45

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Dystans: 2446.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Parczew

20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym i pracochłonnym procesem, ale kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Jeśli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać segregatory na parę pudeł, aby bezproblemowo było je przenieść. Podpisanie każdego pudła ułatwi przy rozpakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Gdy mamy surowce chroniące, na przykład jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej kruche meble, a gdy nie mamy folii, wówczas warto zastosować koce, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast mniejsze rzeczy okręćmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli pojawiają się nietypowe wymagania dotyczące konkretnych mebli.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i zabezpieczenie naszego mienia.