(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

E-Bike Baboe Big-E (Nr 5560779)

Marka i model:

Babboe Big-E

Waga w kg (łączna):

40

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4393.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, El Cotillo

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.