(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

E-Bike (Elektrofahrrad) (Nr 6528583)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 3265.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

13 paź 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub kupić taki karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców chroniących przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.