ebike x 5 (Nr 7912216)

ebike x 5
Waga
Sztuk
ebike
25 kg
5
Łączna waga:
125 kg
Dystans
2524 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Dolna Austria, Melk

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub kupić taki karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.