Ein Lastenrad (Nr 5925221)

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 195.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Niebüll

12 cze 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie ulokować w odrębnych, małych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów osłaniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.