(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ein WG Zimmer, Bett, Stuhl (Nr 5366278)

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Budżet zlecenia [€]:

130

Dystans: 405.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Fulda

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych rzeczy. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych rzeczy nadadzą się solidne pudła, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który na ogół przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na parę pudeł, aby bez wysiłku było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym lokalu. Spore meble warto rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce osłaniające, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche przedmioty, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast niewielkie meble owińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod budynek. Koniecznie warto poinformować, jeśli występują szczególne wymagania odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych przewoźników składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i zabezpieczenie naszego dobytku.