(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

eine palette (Nr 5310938)

eine palette

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2347.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας, Wolos

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

18 gru 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania niewielki towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia dużej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. i inne samochody spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy również załadunek i wyładunek. Kluczowy jest również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.