(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 22:42

Ekspozycja na targi 1,5 T ładunku + auto osobowe na lawecie (Nr 2409924)

Ekspozycja na targi 1,5 T ładunku + auto osobowe na lawecie

Marka i model:

Ekspozycja na targi 1,5 T ładunku + auto osobowe na lawecie

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1361.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kielce, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Moskwa, Rosja

Termin elastyczny