Elan 37 (Nr 4900526)

Elan 37

Długość [m]:

11.16

Szerokość [m]:

3.65

Wysokość [m]:

3.81

Waga w kg (łączna):

7000

Budżet zlecenia [€]:

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1766.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Splitsko-Dalmatinska Županija, Split

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Aby uzyskać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Wiedza o wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są głównie od wielkości i wagi jachtu, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.