elan e4 (Nr 5729275)

elan e4

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

7000.00

Dystans: 1510.00 km

Adres i termin nadania

Słowenia, Radovljica, Begunje Na Gorenjskem

Od 26 lut 2020 do 15 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy dostać najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby wyjąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są na ogół od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz jachtu na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.