Electra Glide (Nr 6472010)

Marka i model:

Harley davidson Electra Glide 2001

Waga w kg (łączna):

330

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

15 sty 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

28 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.