Electric bike (Nr 7982772)

Electric bike
Waga
Sztuk
Electric bike
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
2723 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Holmfirth

12 paź 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Dystrykt Faro, Praia Da Luz

19 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo nabyć taki karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.