Element urządzenia x 2 (Nr 7522066)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Element urządzenia
450 x 120 x 120 cm
2000 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Element urządzenia
350 x 250 x 250 cm
3000 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
568 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

30 cze 2021


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn lub sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który powinien właściwie ochronić sprzęt, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć jak również wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport maszyn i sprzętu należą frezarki, młoty, witryny chłodnicze, przesiewacze, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Cena przewozu maszyn lub sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest związana zazwyczaj od gabarytu i ciężaru maszyny, a dodatkowo od trasy czyli od punktu załadunku do obszaru rozładunku. Z reguły przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i wymaga stosownych zaświadczeń jak również profesjonalnej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie średnia cena  przewozu urządzenia wynosi 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, transport maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z kosztem około 1,02 zł za kilometr.

Cena przewozu maszyn i sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w międzynarodowym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt transportu maszyn lub sprzętu na jeden kilometr na trasie nasz kraj – UK kosztuje 0,70 zł. Orientacyjnie np., transport spawarki na trasie Polska – Anglia będzie kosztował prawie 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń płacimy średnio 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka zapłacimy około 1,18 zł/km, a przewóz frezarki kosztuje 0,54 zł/km.