(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Elementy drukarki 3D (Nr 4748376)

Długość [m]:

1.00

Szerokość [m]:

0.30

Wysokość [m]:

0.30

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1579.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Latina

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Będzin

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony firmy transportowej, która musi odpowiednio osłonić maszynę, aby uniknąć zniszczeń, zadrapań oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji transport urządzeń i sprzętu wymienia się: frezarki, młoty, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, piece, maszyny czyszczące, suszarnie oraz wiele innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona często od wymiarów i wagi maszyny, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do miejsca wyładunku. W większości przypadkach transport urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania odpowiednich uprawień jak i specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie średnia cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z kosztem prawie 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w europejskim przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Śr. koszt transportu urządzeń lub sprzętu za jeden km na trasie nasz kraj – Anglia kosztuje 0,70 złotych. Przykładowo, transport spawarki do Anglii będzie kosztował średnio 0,23 zł/km. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za przewóz maszyn płacimy niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za transport maszyny typu oklejarka cena wynosi blisko 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.