(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Eliptica (Nr 4569145)

Waga w kg (łączna):

130.00

Dystans: 3537.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

6 sie 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Hasselt

20 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.