Enfield Himalayan (Nr 6632447)

Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Enfield Himalayan
Długość
219 cm
194 kg
1
Łączna waga:
194 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.