Enfield Himalayan (Nr 6650672)

Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Enfield Himalayan
Długość
219 cm
194 kg
1
Łączna waga:
194 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 17 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.