Enfield Himalayan (Nr 7867280)

Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Enfield Himalayan
Długość
219 cm
194 kg
1
Łączna waga:
194 kg
Dystans
11089 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.