(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 13:19

Enviar dos motos

(Nr 3005984)
Enviar dos motos

Marka i model:

Beta alp 4.0

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 288.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Matapozuelos, 47230, Hiszpania

28 lip 2018

Adres i termin dostawy

Comillas, Hiszpania

30 lip 2018