Escenografia y replicas de cine (Nr 6176382)

Escenografia y replicas de cine

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

6

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Todo el material va empaquetado.

Dystans: 951.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

5 paź 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz wymaga wyjątkowej uwagi uważa się przedmioty, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Zaliczamy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z łamliwych materiałów. Wśród zazwyczaj przetransportowywanych rzeczy natrafimy na pianina, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia odpowiedniego ochronienia przesyłki jest ważna. Opłaca się zastosować surowce chroniące jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch lub tektura. Folii bąbelkowej oraz tekturę dobrze jest skorzystać do zabezpieczenia mniejszych przedmiotów – można je dostać w markecie budowlanym lub w sklepach w sieci. Podczas gdy folia stretch stosowana jest do opakowania całego przedmiotu. Do osłonięcia przesyłki można wykorzystać również pledy, styropian, czasopisma, ubrania oraz taśmy.

 

Koszt transportu przesyłki o wielkiej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która domaga się nadzwyczajnej ostrożności uzależniony jest od wagi oraz gabarytów, jak również od trasy pomiędzy punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na końcową cenę może rzutować również konieczność zapewnienia materiałów zabezpieczających przez firmę przewozową. Przykładowo, za transport lustra na trasie Warta - Gliwice wydano niecałe 250 złotych. Natomiast za transport zegara kominkowego z Holandii do Łodzi kosztowało 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia na odcinku Warszawa – Umianowice kosztował 300 zł.