(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

escultura (Nr 5694494)

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

fragil

Opakowanie ładunku:

caja de madera

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

4 lut 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

25 lut 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest problemem, któremu trzeba poświęcić dużo zainteresowania, dlatego że są to nierzadko przedmioty o niemałej wartości, czy to finansowej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przeświadczenie, że przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeśli potrzebujesz, żeby firma transportowa zapakowała płótno lub rzeźbę, zapisz taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód również uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeśli możesz sam opakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o paru kluczowych wskazówkach. Folia bąbelkowa będzie w sam raz do zabezpieczania z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Kiedy owijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przylegać do pomalowanej powierzchni, można przedtem zawinąć malunek w inną, lekką dzianinę, np. w prześcieradło. Jeśli chcesz przewieźć dzieło w pudle czy kartonie, koniecznie zapełnij puste przestrzenie między rzeźbą a przegrodami kartonu. Można do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe albo syntetyczne wypełniacze, jednak nadadzą się także, pomięte kawałki papieru, przykładowo magazynów. Zasadnicze jest, żeby pudło było przynajmniej nieznacznie większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w obrębie skrzyni.

            Cena przewozu rzeźby może być zdumiewająco niewysoka. Dokonany w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz sporego obrazu na trasie Warszawa – Kraków odbył się za jedyne 100 PLN.