(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Explorer Speed 50 (Nr 4525657)

Explorer Speed 50

Marka i model:

Explorer Speed

Waga w kg (łączna):

87.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2481.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hagen

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Melilla, Melilla

13 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.