(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fahrrad (Nr 5274338)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 811.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Meiringen

23 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Lehrte

25 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć pasujący karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.