(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fahrrad (Nr 5275238)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 811.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Meiringen

23 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Lehrte

25 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić taki karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.