Fahrrad (Nr 5575839)

Fahrrad

Marka i model:

Spezializet

Waga w kg (łączna):

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1693.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 27 kwi 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 25 maj 2020 do 30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.