Fahrrad x 2 (Nr 7644252)

Fahrrad x 2
Waga
Sztuk
Fahrrad
20 kg
2
Łączna waga:
40 kg
Dystans
1380 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

8 wrz 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ulokować w odrębnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić makulaturą lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.