(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Faltboot in 4 Paketen (Nr 4906386)

Faltboot in 4 Paketen

Długość [m]:

1.8

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2596.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Neu Zauche

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης, Χανιά

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się sporo różnorakich łajb pływających. Zaczynając od niewielkich, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi, przede wszystkim tych mających większe gabaryty, decydującą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy ciężar przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa musi posiadać w samochodzie aparat typu: viaBox.

Przy transporcie motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrze jest uprzątnąć jak najwięcej elementów ruchomych, a te które zostaną umocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Dobrze jest mieć wiedzę, że elementy poruszające się potrafią uszkodzić łódkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki zazwyczaj zależy od ciężaru, rozmiaru oraz odcinka do pokonania. W momencie, gdy samemu nie możemy przetransportować łajbę, polecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w bardzo krótkim czasie informacja zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zadeklarowany transport oraz zaprezentują swoje oferty. W ten sposób w jednym miejscu posiada się wgląd do wielu wycen różnych firm przewozowych. Czym wnikliwiej będzie nakreślony transport, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Np., koszt dla kajaka znajduje się w zakresie 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej standardowego gabarytu, przeważnie zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena sporego jachtu - to przeważnie przedział od 2,5 do 3 zł/km.