(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-18 00:16

Family China (100) pieces - 4 boxes

(Nr 2296424)

Długość [m]:

72

Szerokość [m]:

24

Wysokość [m]:

24

Waga w kg (łączna):

75.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Fragile

Opakowanie ładunku:

Four boxes

Budżet zlecenia [€]:

350

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2680.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych przydałoby się wcześniej zadbać o możliwość osłonięcia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy zapełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Delikatną rzecz najlepiej owinąć w folię bąbelkową – głównie uwagę powinno się poświęcić przedmiotom kruchym i dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, istotne jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy transportujemy wielkie szklane przedmioty takie jak: szyby, to warto zabezpieczyć je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

    Niewielkie szklane elementy np. kieliszki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą techniką owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, na przykład żyrandole lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. swetry oraz gąbki.

    Koszt transportu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, kiedy wymagamy użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli prosimy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.

Adres i termin nadania

Seattle, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saint Paul, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny