(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fasprider f8 (Nr 7113225)

Fasprider f8
Waga
Sztuk
Fasprider f8
Długość
150 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
160 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Mieleszyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grochowalsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.