Fenster und Türen x 23 (Nr 8044362)

Fenster und Türen x 23
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Fenster und Türen
1000 x 500 x 300 cm
2000 kg
23
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
46000 kg
Dystans
1220 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Bytów

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Gavere

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem rozważyć możliwość ochronienia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń pakunku warto zapełnić elastycznymi częściami ochronnymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – zwłaszcza uwagę trzeba poświęcić przedmiotom kruchym oraz dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia przedmiotu folią, ważne będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Jeśli transportujemy duże tłukące się elementy na przykład szyby, to należy ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z tym samym napisem.

Nieduże ze szkła elementy na przykład szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, należy użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, przykładowo bluzki oraz gąbki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, kiedy wymagamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli prosimy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.