Ferrari 360 (Nr 6874071)

Ferrari 360
Waga
Sztuk
Ferrari 360 1 Gen. (1999 - 2004) Modena Coupe
Długość
447 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
119 cm
ok.
1340 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1340 kg
Dystans
1523 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Dover

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencja

Od 3 lip 2021 do 7 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.