(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FERRARI 458 SPECIALE (Nr 5153774)

Marka i model:

FERRARI 458 SPECIALE

Waga w kg (łączna):

1270

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1292.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 paź 2019 do 10 paź 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Wallonie, Stavelot

14 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.