Ferrari California (Nr 7197963)

Ferrari California
Waga
Sztuk
Ferrari California 2 Gen. (2014 - 2017) T cabriolet 2-Doors
Długość
457 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
132 cm
ok.
1625 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1625 kg
Dystans
1737 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 7 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Casale Marittimo

Od 7 sie 2021 do 8 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.