Ferrari California (Nr 7340086)

Ferrari California
Waga
Sztuk
Ferrari California 1 Gen. (2008 - 2014) Cabriolet
Długość
456 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
132 cm
ok.
1735 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1735 kg
Dystans
4894 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Trydent-Górna Adyga, Ex Kläranlage Seis

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.