Ferrari Portofino (Nr 7538419)

Ferrari Portofino
Waga
Sztuk
Ferrari Portofino 1 Gen. (2017 - 2020) Cabriolet
Długość
458 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
131 cm
ok.
1545 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1545 kg
Dystans
1579 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Caltanissetta

Od 27 sie 2021 do 30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.