(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ferraría (Nr 5352846)

Ferraría

Marka i model:

Ferrari 430 scuderia

Waga w kg (łączna):

1425

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1838.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 29 lis 2019 do 3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.