(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat (Nr 4643752)

fiat

Marka i model:

fiat panda

Waga w kg (łączna):

1242.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1656.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, León

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Viggiù

Od 11 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.